BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Prądowe komórki neuronowe małej mocy w układach VLSI : rozprawa doktorska / Bogdan Strzeszewski ; Politechnika Koszalińska. Wydział Elektroniki.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n], 2003.Description: 100 stron : ilustarcje ; 30 cm + 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2003. Summary: Główną tezą pracy jest stwierdzenie, iż można zbudować komórki neuronowe pracujące w trybie prądowym o dużo mniejszej mocy pobieranej ze źródła zasilania w porównaniu z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami układowymi pracującymi zarówno w trybie prądowym jak i napięciowym. Celem pracy jest zaprojektowanie, wykonanie i przebadanie wybranej sieci neuronowej zbudowanej z prądowych komórek neuronowych małej mocy i wykonanej w postaci układu scalonego ASIC. Zaproponowana architektura komórek doskonale nadaje się do implementacji w analogowo-cyfrowych układach i systemach elektronicznych wykonanych w technologii CMOS.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 072 Tylko na miejscu 00901130
Total holds: 0

Druk jednostronny.

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2003.

Bibliografia na stronach 92-96.

Główną tezą pracy jest stwierdzenie, iż można zbudować komórki neuronowe pracujące w trybie prądowym o dużo mniejszej mocy pobieranej ze źródła zasilania w porównaniu z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami układowymi pracującymi zarówno w trybie prądowym jak i napięciowym. Celem pracy jest zaprojektowanie, wykonanie i przebadanie wybranej sieci neuronowej zbudowanej z prądowych komórek neuronowych małej mocy i wykonanej w postaci układu scalonego ASIC. Zaproponowana architektura komórek doskonale nadaje się do implementacji w analogowo-cyfrowych układach i systemach elektronicznych wykonanych w technologii CMOS.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA