BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Prądowe komórki neuronowe małej mocy w układach VLSI : rozprawa doktorska / Bogdan Strzeszewski ; Politechnika Koszalińska. Wydział Elektroniki.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n], 2003.Description: 100 stron : ilustarcje ; 30 cm + 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2003. Summary: Główną tezą pracy jest stwierdzenie, iż można zbudować komórki neuronowe pracujące w trybie prądowym o dużo mniejszej mocy pobieranej ze źródła zasilania w porównaniu z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami układowymi pracującymi zarówno w trybie prądowym jak i napięciowym. Celem pracy jest zaprojektowanie, wykonanie i przebadanie wybranej sieci neuronowej zbudowanej z prądowych komórek neuronowych małej mocy i wykonanej w postaci układu scalonego ASIC. Zaproponowana architektura komórek doskonale nadaje się do implementacji w analogowo-cyfrowych układach i systemach elektronicznych wykonanych w technologii CMOS.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 072 Tylko na miejscu 00901130
Total holds: 0

Druk jednostronny.

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2003.

Bibliografia na stronach 92-96.

Główną tezą pracy jest stwierdzenie, iż można zbudować komórki neuronowe pracujące w trybie prądowym o dużo mniejszej mocy pobieranej ze źródła zasilania w porównaniu z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami układowymi pracującymi zarówno w trybie prądowym jak i napięciowym. Celem pracy jest zaprojektowanie, wykonanie i przebadanie wybranej sieci neuronowej zbudowanej z prądowych komórek neuronowych małej mocy i wykonanej w postaci układu scalonego ASIC. Zaproponowana architektura komórek doskonale nadaje się do implementacji w analogowo-cyfrowych układach i systemach elektronicznych wykonanych w technologii CMOS.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA