BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Badanie wrzenia pęcherzykowego czynnika chłodniczego w szczelinie pierścieniowej : rozprawa doktorska / Marcin Baran ; Politechnika Koszalińska. Wydział Mechaniczny. Katedra Techniki Cieplnej i Chłodnictwa.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n.], 2005.Description: 112 stron : ilustracje ; 30 cm + 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2005. Summary: Celem pracy jest analiza eksperymentalna i teoretyczna procesu wrzenia pęcherzykowego w pionowym kanale o kształcie szczeliny pierścieniowej z zastosowaniem proekologicznego czynnika chłodniczego. W tezie pracy założono, że w mechanizmie przekazywania energii w procesie wrzenia pęcherzykowego w przepływie największą rolę odgrywają trzy sposoby: przewodzenie ciepła od ścianki kanału do rdzenia turbulentnego, efektywność oddziaływania upustów ciepła oraz turbulizacja cieczy przez powstające na ściance i odrywające się od ścianki pęcherzyki parowe.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 089 Tylko na miejscu 00901284
Total holds: 0

Druk jednostronny.

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2005.

Bibliografia na stronach 102-106.

Celem pracy jest analiza eksperymentalna i teoretyczna procesu wrzenia pęcherzykowego w pionowym kanale o kształcie szczeliny pierścieniowej z zastosowaniem proekologicznego czynnika chłodniczego. W tezie pracy założono, że w mechanizmie przekazywania energii w procesie wrzenia pęcherzykowego w przepływie największą rolę odgrywają trzy sposoby: przewodzenie ciepła od ścianki kanału do rdzenia turbulentnego, efektywność oddziaływania upustów ciepła oraz turbulizacja cieczy przez powstające na ściance i odrywające się od ścianki pęcherzyki parowe.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA