BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Modelowanie obiektów sterowania do celów regulacji temperatury w pomieszczeniach klimatyzowanych : rozprawa doktorska / Piotr Zaporski ; Politechnika Koszalińska. Wydział Mechaniczny. Katedra Systemów Sterowania.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n.], 2005.Description: 149 stron : ilustracje ; 30 cm + 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2005. Summary: Praca dotyczy opracowania modelu matematycznego procesów wymiany ciepła i masy w pomieszczeniu mieszkalnym pozwalającego na przewidywanie pola temperatur i koncentracji wilgotności, w celu projektowania układu regulacji mikroklimatem. Celem dysertacji jest opracowanie metodyki pomiaru pól temperatur i wilgotności w obiekcie rzeczywistym, a także opracowanie prostego modelu inżynierskiego pozwalającego na przewidywanie tych pól dla celów ich regulacji zapewniającej komfort cieplny w pomieszczeniu. Symulację komputerową przeprowadzono w oparciu o komercyjny kod obliczeniowy FEMLAB jak też w oparciu o własny program opracowany na komercyjnym kodzie MATLAB.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 090 Tylko na miejscu 00901291
Total holds: 0

Druk jednostronny.

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2005.

Bibliografia na stronach 115-119.

Dostępne online na zasadzie licencji Creative Commons wercja BY-NC 4.0.

Praca dotyczy opracowania modelu matematycznego procesów wymiany ciepła i masy w pomieszczeniu mieszkalnym pozwalającego na przewidywanie pola temperatur i koncentracji wilgotności, w celu projektowania układu regulacji mikroklimatem. Celem dysertacji jest opracowanie metodyki pomiaru pól temperatur i wilgotności w obiekcie rzeczywistym, a także opracowanie prostego modelu inżynierskiego pozwalającego na przewidywanie tych pól dla celów ich regulacji zapewniającej komfort cieplny w pomieszczeniu. Symulację komputerową przeprowadzono w oparciu o komercyjny kod obliczeniowy FEMLAB jak też w oparciu o własny program opracowany na komercyjnym kodzie MATLAB.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA