BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Badania efektywności procesu jednoprzejściowego szlifowania otworów ściernicami o strefowo zróżnicowanej budowie : rozprawa doktorska / Krzysztof Nadolny ; Politechnika Koszalińska. Wydział Mechaniczny. Katedra Inżynierii Produkcji.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n.], 2006.Description: 177 stron : ilustracje ; 30 cm + 2 recenzje ; załącznik : 87 stron : mapy, rysunki, wykresyContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2006. Summary: Celem pracy jest opracowanie podstaw teoretycznych i doświadczalnych jednoprzejściowego procesu obwodowego szlifowania osiowego walcowych powierzchni wewnętrznych narzędziami ściernymi wykonanymi z ziaren elektrokorundu szlachetnego i mikrokrystalicznego korundu spiekanego SG. Ściernice te powinny charakteryzować się strefowo zróżnicowaną budową i nakrojem stożkowym o odpowiednio dobranych parametrach geometrycznych, ukształtowanym w części atakującej CPS. Zastosowanie w jednoprzejściowym szlifowaniu otworów narzędzi zbudowanych z tanich ziaren ściernych na bazie korundu ma na celu umożliwienie jak najłatwiejszego wdrożenia tego procesu w przemyśle, na konwencjonalnych szlifierkach i przy standardowych parametrach obróbki.
List(s) this item appears in: Inżynieria materiałowa
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 098 Tylko na miejscu 09040014
Total holds: 0

Druk jednostronny.

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2006.

Dostępne online na zasadzie licencji Creative Commons wersja BY-NS 4.0.

Celem pracy jest opracowanie podstaw teoretycznych i doświadczalnych jednoprzejściowego procesu obwodowego szlifowania osiowego walcowych powierzchni wewnętrznych narzędziami ściernymi wykonanymi z ziaren elektrokorundu szlachetnego i mikrokrystalicznego korundu spiekanego SG. Ściernice te powinny charakteryzować się strefowo zróżnicowaną budową i nakrojem stożkowym o odpowiednio dobranych parametrach geometrycznych, ukształtowanym w części atakującej CPS. Zastosowanie w jednoprzejściowym szlifowaniu otworów narzędzi zbudowanych z tanich ziaren ściernych na bazie korundu ma na celu umożliwienie jak najłatwiejszego wdrożenia tego procesu w przemyśle, na konwencjonalnych szlifierkach i przy standardowych parametrach obróbki.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA