BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Badanie oporów przepływu podczas skraplania czynników chłodniczych w minikanałach rurowych : rozprawa doktorska / Małgorzata Sikora ; Politechnika Koszalińska. Wydział Mechaniczny. Katedra Techniki Cieplnej i Chłodnictwa.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Publication details: Koszalin : [s.n.], 2011.Description: 207 stron : ilustracje ; 30 cm + 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
Carrier type:
  • Wolumin
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2011. Summary: Praca jest poświęcona wybranym problemom związanym z projektowaniem kompaktowych skraplaczy chłodniczych, w których dwufazowy proces skraplania odbywa się w przepływie minikanałami. W założeniach tej pracy ograniczono się do określania właściwych metod pozwalających obliczyć opory przepływu skraplającego się czynnika chłodniczego. Wzrost oporów przepływu, związany z czynną intensyfikacją konwekcyjnej wymiany ciepła prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na energię napędową generatora ruchu czynnika.
List(s) this item appears in: Energetyka
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 163 Tylko na miejscu 09040595
Total holds: 0

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2011.

Bibliografia na stronach 132-143.

Dostępne online na zasadzie licencji Creative Commons wersja BY-NC-4.0.

Praca jest poświęcona wybranym problemom związanym z projektowaniem kompaktowych skraplaczy chłodniczych, w których dwufazowy proces skraplania odbywa się w przepływie minikanałami. W założeniach tej pracy ograniczono się do określania właściwych metod pozwalających obliczyć opory przepływu skraplającego się czynnika chłodniczego. Wzrost oporów przepływu, związany z czynną intensyfikacją konwekcyjnej wymiany ciepła prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na energię napędową generatora ruchu czynnika.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA