BPK logo

Biblioteka

Politechniki Koszalińskiej

Zmiany batymetrii i segregacja rumowiska w obszarze budowli hydrotechnicznych na przykładzie zapiaszczania torów wodnych : rozprawa doktorska / Szymon Sawczyński.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Polish Summary language: English Publication details: Koszalin : [s.n.], 2012.Description: 174, [31] stron : ilustracje ; 30 cm + 1 dysk optyczny (CD ROM) ; 2 recenzjeContent type:
  • Tekst
Media type:
  • Bez urządzenia pośredniczącego
  • Komputer
Carrier type:
  • Wolumin
  • Dysk komputerowy
Other title:
  • Bathymetry changes and sediment sorting within coastal structures : a case of the silting up of navigation channels
Subject(s): Genre/Form: Online resources: Dissertation note: Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2012. Summary: W pracy zaprezentowano szczegółową analizę zmian batymetrii i segregacji rumowiska zalegającego na dnie wokół i w obrębie toru wodnego, w procesie jego zapiaszczania. Celem pracy było rozpoznanie zjawisk fizycznych towarzyszących ruchowi rumowiska w sąsiedztwie budowli hydrotechnicznej typu tor wodny lub jama porefulacyjna, w stopniu umożliwiającym kreślenie (prognozę) natężenia transportu i segregacji osadów piaszczystych wokół budowli, a także tempa zapiaszczania oraz zmian batymetrii w jej obrębie. Rozpoznanie i analiza dynamiki transportu i segregacji osadów oraz zmian batymetrii w sąsiedztwie budowli dotyczyła zarówno warunków falowych, jak i falowo–prądowych.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Shelving location Call number Status Date due Barcode Item holds
Doctor's thesis Doctor's thesis Biblioteka Politechniki Koszalińskiej Informatorium RD 181 Tylko na miejscu 09040793
Total holds: 0

Rozprawa doktorska. Politechnika Koszalińska. 2012.

Bibliografia na stronach 167-174.

Dostępne online wszystkim użytkownikom, bez możliwości sporządzania kopii.

W pracy zaprezentowano szczegółową analizę zmian batymetrii i segregacji rumowiska zalegającego na dnie wokół i w obrębie toru wodnego, w procesie jego zapiaszczania. Celem pracy było rozpoznanie zjawisk fizycznych towarzyszących ruchowi rumowiska w sąsiedztwie budowli hydrotechnicznej typu tor wodny lub jama porefulacyjna, w stopniu umożliwiającym kreślenie (prognozę) natężenia transportu i segregacji osadów piaszczystych wokół budowli, a także tempa zapiaszczania oraz zmian batymetrii w jej obrębie. Rozpoznanie i analiza dynamiki transportu i segregacji osadów oraz zmian batymetrii w sąsiedztwie budowli dotyczyła zarówno warunków falowych, jak i falowo–prądowych.

Streszczenie w języku polskim i angielskim.

© 2023 Biblioteka Politechniki Koszalińskiej :: KOHA